Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jakość powietrza

Czujniki jakości powietrza Airly

Na obszarze Gminy Radzymin działają trzy czujniki jakości powietrza w systemie Airly: w centrum Radzymina, w Starych Załubicach i w Ciemnem - sprawdź bieżący odczyt Airly


KOMUNIKATY dot. jakości powietrza:


W okresie październik 2020 - luty 2021 Gmina Radzymin przeprowadziła inwentaryzację źródeł ciepła, której celem było m.in. zebranie danych, niezbędnych do przygotowania gminnych działań i programów, które mają na celu poprawę jakości powietrza. Inwentaryzacja wykazała, że w naszej gminie działa ok. 2 tys. pieców bezklasowych, których wymiana jest wymagana Mazowiecką uchwałą antysmogową najpóźniej do końca 2022 r.

Zadanie pn. „Inwentaryzacja źródeł ciepła” został dofinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”. Wartość pozyskanego przez Gminę Radzymin dofinansowania wyniosła 200 tys. zł.

Mazowiecka uchwała antysmogowa

Przypominamy, że zgodnie z mazowiecką uchwałą antysmogową:

Więcej o mazowieckiej uchwale antysmogowej można przeczytać na stronie http://www.powietrze.mazovia.pl/uchwala-antysmogowa/co-musisz-wiedziec-o-uchwale-antysmogowej 

Zasady palenia w piecach na węgiel, drewno lub inne paliwa stałe

To, co trafia do naszego pieca, istotnie wpływa na nasze zdrowie oraz otaczające nas środowisko. Zgodnie z uchwałą antysmogową, obowiązującą na terenie województwa mazowieckiego, od 1 lipca 2018 r. nie wolno spalać w kotłach, piecach i kominkach:

Krajowy program "Czyste Powietrze"

Rządowy program "Czyste Powietrze" ruszył w 2019 r.  W ramach programu właściciele domów jednorodzinnych mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła lub termomodernizację budynku. Sprawdź szczegóły programu i złóż wniosek:

 

Wersja XML